Victorii pentru juniorii de la Sporting Curtea de Argeş în Campionatul Naţional de Fotbal

Juniorii echipei Sporting Curtea de Argeş au disputat, zilele trecute, meciurile din cadrul etapei a XVII- a a campionatului naţional de juniori A şi B, organizat de Federaţia Română de Fotbal. Astfel, copiii din municipiul nostru au întâlnit în deplasare, la Bucureşti, pe cei de la Grup Şcolar Industrial „Sfântul Pantelimon”.
În primul meci, cel dintre echipele de juniori A, Sporting Curtea de Argeş s-a impus cu scorul de 5 – 0. Dacă la pauză scorul a fost egal, 0 – 0, în cea de-a doua repriză juniorii argeşeni s-au descătuşat şi au reuşit să puncteze de cinci ori. După această victorie, echipa noastră a reuşit să urce pe locul patru al clasamentului, cu 34 de puncte.  De asemenea, şi meciul echipelor de juniori B a fost câştigat tot de Sporting Curtea de Argeş, care a câştigat cu 4 – 0. Ca şi în primul meci, cele patru goluri au fost marcate în cea de-a doua parte a meciului. În urma acestui rezultat, juniorii B au reuşit să se menţină pe locul patru în clasament.