Victorie în deplasare pentru CS FC Dinamic Curtea de Argeş

Într-un meci din cadrul etapei a XXXII- a, a campionatului de fotbal al ligii a patra, CS FC Dinamic Curtea de Argeş s-a impus în deplasare, cu 4 – 0, în faţa echipei CS Sporting Piteşti. Fotbaliştii din municipiul nostru au început meciul foarte bine şi au reuşit să deschidă scorul chiar în prima repriză. Mai mult decât atât, în urma jocului bun, cei de la CS Dinamic Curtea de Argeş au mai marcat două goluri, la pauză scorul fiind 3 – 0. Deşi cea de-a doua parte a meciului nu a mai fost la fel de spectaculoasă, oaspeţii au mai înscris un gol, stabilind astfel scorul final. După această nouă victorie, CS FC Dinamic Curtea de Argeş a urcat pe poziţia a treia în clasament, cu 66 de puncte.   Dacă meciul echipelor de seniori a fost câştigat de CS FC Dinamic Curtea de Argeş, la juniori lucrurile au stat cu totul altfel. CS Sporting Piteşti a învins un categoric 5 – 0, echipa din municipiul nostru. Astfel, cu doar două etape înainte de finalul competiţiei, juniorii de CS FC Dinamic Curtea de Argeş ocupă locul patru în clasament cu 70 de puncte.