Unde trebuie să votaţi. DELIMITAREA SECŢIILOR DE VOTARE ÎN MUNICIPIUL CURTEA DE ARGEŞ

Nr.

Sectie vot

         SEDIUL SECTIEI

          DELIMITAREA SECTIILOR

116

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 

« REGINA MARIA »

Str. Progresului nr.1   

                         ( I )

Cuprinde strazile si blocurile:

Valea Iasului case si blocuri A7, A9, A9A, A11,

A12, A13, B1, B2, B6, P1, P1A, P2, P5, P6, P6A,

P7, P8, str. Albesti bl. B6.

117

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2

 « REGINA MARIA »

Str. Progresului nr.1   

                         ( II )

Cuprinde strazile si blocurile:

Vlad Tepes case si blocurile E 16 si E17, Valea Iasului P10, P11, P12, P16, Eroilor case si blocul E20, Albesti blocurile B1A, B6A, E18, E19 si E21, Unirii C12, C12A, T1, T2, T3, T4, T5, Eroilor blocurile D4 si D5, Progresului P11, Eroilor E21 .

 

118

SCOALA GIMNAZIALA NR. 2

« REGINA MARIA »

Str. Progresului nr.1   

                         ( III )

Cuprinde strazile si blocurile:

Plantatiei, C-tin Dobrescu Arges, Unirii casele si blocurile D7, D8, D9, D10, D11, D12, Z7, Z8,  Progresului, Lt. Pavelescu, Mesterul Manole, Groape, Albina, Paltinis, Cuza Voda de la nr. 1 – 45, si de la nr. 2 – 32, Valea Iasului blocurile Z2, Z5, Alunului, C-tin. Dobrescu Arges D8, Albesti Z2.

119

GRUP SCOLAR FERDINAND I

Str. Albesti nr. 10

Cuprinde strazile si blocurile:

Valea Danului, Fintinele, Vasile Lupu, Fabricii, Crinului, Florilor, Duzilor, Armoniei, Luminii, Primaverii, Crizantemei, Orhideelor, Nordului, Valea Iasului blocurile A1, A2, A3, A4, A5, A6, P3, P3A, P4, P4A, Albesti casele si blocurile 3A si 3B, Forestieri casele si blocurile K1, K2, Forestieri nr. 11, K2.

 

120

GRUP SCOLAR C-TIN

DOBRESCU ARGES

B-dul Basarabilor nr. 15 (I)

Cuprinde strazile si blocurile:

Episcop Nichita blocurile A19, A20, A21, A22, A23, A24, A25, A26, Cuza Voda bl. A19.

 

121

GRUP SCOLAR C-TIN

DOBRESCU ARGES

B-dul Basarabilor nr. 15 (II)

Cuprinde strazile si blocurile:

1 Decembrie 1918 blocurile F4, F4A, F5, F5A, F6, F7, F7A, 2C, C2, T6, 2M, Neagoe Voda bl. F8, Posada bloc 72, A7, Bd. Basarabilor  blocurile C1 si C2, Elena Cuza C2, Posada C2.

122

SCOALA GIMNAZIALA NR. 6

« BASARAB I »

Str. Posada nr. 1

Cuprinde strazile si blocurile:

Episcop Nichita bloc A18, Cuza Voda blocurile A8, A10, A11, A12, C5, C6, C7, C9 si casele de la nr. 47 la 93 si de la nr. 34 la 58, str. Posada bl. C5.

123

GRUP SCOLAR FORESTIER

CURTEA DE ARGES

Bd. Basarabilor nr. 21

( I )

Cuprinde strazile si blocurile:

Elena Cuza blocurile A9, A13, A14, A15, A16, B2, B3, B4, B5, A2, A3, A4, Bd. Basarabilor A1, E3, B1, B1A, Posada B1, B1A.

 

124

GRUP SCOLAR FORESTIER

CURTEA DE ARGES

Bd. Basarabilor nr. 21

                           ( II )

Cuprinde strazile si blocurile:

Episcop Nichita case si blocurile E2A, A27,

1 Decembrie 1918 blocurile F3A, F3B, F3C, Posada case si blocurile A5, A6, Bd. Basarabilor bloc C15, A17, bloc 42, E2, P27, blocurile C3, C4, Posada  P27, C15,  bloc 42.

 

125

CENTRUL DE CULTURA SI ARTE

« GEORGE TOPIRCEANU »

Bd. Basarabilor nr. 59

                            ( I )

Cuprinde strazile si blocurile:

Aleea Trandafirilor, 1 Decembrie 1918 case si blocul F11, Neagoe Voda case, Voievozi, Pompieri, Matei Basarab bloc E19, Cuza Voda blocurile E9, E10, E10A, E10B, Elena Cuza case si blocurile E4, E4A, E4B, E5, E6, E7, E8, E8A, E9, T7, Nevers T8, T9, T10, Basarabilor  E4B,

1 Decembrie 1918 Bl. 29.

 

126

SCOALA GIMNAZIALA NR. 4

« MIRCEA CEL BATRAN »

Str. Banu Maracine, nr. 3

Cuprinde strazile si blocurile:

Despina Doamna case si blocurile 1, 2, 3, 4, E17A si E18, Matei Basarab case, Banu Maracine blocurile E11, E11A, E12, E12C, 2, 3, 4, 5, 6 si 7, Mihai Bravu bloc E15.

 

127

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1

« CAROL I »

Str. Armand Calinescu, nr. 6

Cuprinde strazile si blocurile:

Marasesti, Valea Doamnei, Armand Calinescu, Paunesti, Capraresti, Ion Heliade Radulescu, Magnoliei, Chiritesti, Oituz, Dumbrava, Plopis, Schitului, Alexandru Lahovary.

 

128

SCOALA GIMNAZIALA NR. 1

« CAROL I »

Str. Traian, nr. 21

Cuprinde strazile si blocurile:

Lascar Catargiu, Daniel Sterescu, Marina,

Davidesti,  Petresti, Corbenilor, Barajului,

Decebal, Mihai Eminescu,Toamnei, Visina,

Viorelelor, Mircea cel Mare, Episcop

Ghenade, Castanilor, Lt. Victor Stefanescu,

strada Traian case si Blocul 42,

1 Mai case si blocurile F15, F15A, F15B si

F15C, Izvorului, San Nicoara case si blocul E22.

129

SCOALA GENERALA NR. 5

« ARMAND CALINESCU »

Str. Negru Voda, nr. 76

                 (I)

Cuprinde strazile si blocurile:

Victoriei de la nr. 1 la nr. 37 si de la nr. 2 la 58 si blocurile A13, A14, A15, A16, A17, A18, P1-P2, P3, P4, P5, G1 si G2, Ion Luca Caragiale, Nicolae Iorga, Alexandru Odobescu, Militari, Anghelesti, Pelinului, Ponoare, Vlaicu Voda case si blocurile P9, si P9A, Regimentului, Tudor Vladimirescu, Mestesugarilor.

130

SCOALA GENERALA NR. 5

« ARMAND CALINESCU »

Str. Negru Voda, nr. 76

                 (II)

Cuprinde strazile si blocurile:

Negru Voda case si blocul A3, B3 si B4,

Alexandru cel Bun, Dumitru Norocea, Stefan cel

Mare case si blocurile A4, A5, A6, A7, A8, A9,

A10, Rozelor, Stefan cel Mare A3, Vlaicu Voda A6.

131

SCOALA GENERALA

VALEA SASULUI

Str. Valea Sasului, nr. 2

Cuprinde strazile si blocurile:

Victoriei de la nr. 39 la 209 si de la nr. 60 la nr. 188, Valea Sasului, Epuresti, Mioarele, Pasajului.

132

GRUP SCOLAR AUTO

CURTEA DE ARGES

Str. Rm. Valcea, nr. 41

 

 

Cuprinde strazile si blocurile:

Postei, Ulita Postei, Olteni, Zlotesti, Zambilelor, Haiducesti, Badircesti, Rm. Valcea de la nr. 1 la nr. 157 si de la nr. 2 la nr. 74, Tarnita, Oborului, Portelanului.

133

CENTRUL DE CULTURA SI ARTE

« GEORGE TOPIRCEANU »

Bd. Basarabilor, nr. 59

                     ( II )

Cuprinde strazile si blocurile:

B-dul Basarabilor bl. E13, bl. 79, Banu Maracine

E14, E14A, Mihai Bravu case si blocul E 16, Bd. Basarabilor case si blocurile 100, nr. 42 – bl. M,

F12, F12A, E20, E21, F11A, Cuza Voda de la nr. 95

 la nr. 217 si de la nr. 60 la nr. 168 si blocurile E17B,

E17, Ghioceilor, Macesului, Despina Doamna

E16, E17.

134

SCOALA GENERALA NR. 3

« SF. APOSTOL ANDREI »

Str. Rm. Valcea, nr. 141

Cuprinde strazile si blocurile:

Rm. Valcea de la nr. 159 la nr. 267 si de la nr. 76 la

Nr. 294, bloc M1, bloc M2, Busaga, Industriei case si

bloc Rezervele Statului.

135

SCOALA GENERALA

NOAPTES

Str. Liniei, nr. 13

Cuprinde strazile si blocurile:

Luncilor, Liniei, Ciresilor, Cringuri, Fagetului,

Pinului, Stejarului.

 

                                   

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RSS
Follow by Email