Un tânăr de 22 de ani, din Berevoești, a încercat să violeze o bătrână de 86 de ani. Bărbatul a fost reținut de polițiști

Un tânăr de 22 de ani din Berevoești a intrat miercuri noaptea în locuința unei femei de 86 de ani, din aceeași comună, și a încercat să o violeze. Bătrâna a opus rezistență, iar bărbatul a plecat. În aceeași zi a fost identificat și reținut de polițiști, conform IPJ Argeș.

„Polițiștii au fost sesizați în dimineața zilei de 19 februarie a.c., în jurul orelor 02:30, despre faptul că un individ necunoscut ar fi pătruns fără drept în locuința unei bătrâne de 86 de ani, din comuna Berevoești, unde i-ar fi solicitat și ar fi încercat să întrețină raporturi sexuale, însă femeia a opus rezistență, astfel că autorul a prăsit locuința victimei.

În urma investigațiilor efectuate, polițiștii au reușit să-l identifice pe autor, ca fiind un tânăr de 22 de ani. Acesta a fost depistat și condus la sediul subunității de poliție, în vederea audierii.

În urma probatoriului administrat, tânărul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de astăzi, să fie prezentate Parchetului de pe lângă Câmpulung, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.

Cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor comiterii infracțiunii, sub supravegherea procurorului de caz, din cadrul Parchetului de pe lângă Câmpulung”, transmite IPJ Argeș.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RSS
Follow by Email