Tenis de câmp – Câştigătorii Campionatului Naţional Intercluburi Dublu U12

La baza sportivă Tenis Club Curtea de Argeş s-a desfăşurat, pe parcursul săptămânii trecute, Campionatul Naţional Intercluburi Dublu U12, competiţie inclusă în calendarul competiţional al Federaţiei Române de Tenis (FRT). Turneul a fost rezervat meciurilor de dublu, atât pentru masculin cât şi pentru feminin, dar doar pentru tineri sportivi cu vârsta de 12 ani. Astfel, la competiţie au participat jucători de la cluburi şi asociaţii sportive din toate colţurile ţării, precum Sportul Studenţesc, Dinamo Bucureşti, CSM Focşani, CSS Sighet, CS Dacia Galaţi, AS TC Bucureşti, CS AS Politehnica sau ACS Tenis Masters.
Finala turneului a fost câştigată de sportivii de la CS Club Politehnica Bucureşti, care s-au impus cu scorul general de 2 – 1, în faţa echipei TC Bucureşti. Punctele echipei câştigătoare au fost obţinute în cadrul meciurilor de dublu masculin şi feminin, în timp ce în partida de dublu mixt a fost câştigată de TC Bucureşti.