Strada de lângă Finanţe va fi lărgită

Consilierii locali au propus ca anul acesta să se facă mai multe lucrări prin oraş, iar primarul Panţurescu a fost de acord cu unele, în timp ce pe altele le-a respins.

Ionel Păunescu a propus ca  lucrările restanțe de anul trecut și anume asfaltarea trotuarului de pe partea stânga a stăzii Albeşti, până la Dr. Qetker, să fie trecută că prioritate în prgramul de lucrări al Serviciului Public de Gospodărie Comunală. De asemenea, consilierul a mai cerut  amenajarea unui trotuar de la blocul ANL de pe strada 1 Decembrie până la stadion și repararea străzii Victor Ștefănescu.

Mădălin Marinescu a spus că ar trebui luat acel mal de pământ de lângă blocurile ANL și mărită strada Nevers, cea care trece prin faţa Finanţelor Publice, iar primarul a fost de acord şi a adăugat că  acolo s-ar putea taluza toată partea de lângă blocurile ANL și astfel s-ar lărgi strada.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RSS
Follow by Email