Sporting Curtea de Argeş a învins pe AS Victoria Buzoieşti

Echipa Sporting Curtea de Argeş a reuşit să obţină o nouă victorie în campionatul de fotbal al ligii a IV-a. Astfel, fotbaliştii din municipiul nostru s-au impus, pe teren propriu, cu 2 – 0, în faţa echipei Victoria Buzoieşti. Deşi în prima repriză fotbaliştii din municipiul nostru şi-au creat mai multe ocazii de a înscrie la pauză scorul a fost egal, 0 – 0. În cea de-a doua parte a meciului, cei de la Sporting Curtea de Argeş au ieşit pe teren mult mai motivaţi şi au reuşit să marcheze de două ori. După această victorie, Sporting a urcat pe locul 9 în clasament, cu 35 de puncte.
De asemenea, meciul echipelor de juniori a fost câştigat de Sporting Curtea de Argeş cu 3 – 1. Astfel, în urma acestui rezultat copiii din municipiul nostru se menţin pe ultima treaptă a podiumului cu 83 de puncte acumulate.