Sporting Curtea de Argeş a câştigat meciul cu AS Viitorul Ştefăneşti

Echipa Sporting Curtea de Argeş a reuşit să obţină o nouă victorie în campionatul de fotbal al ligii a IV-a. Astfel, fotbaliştii din municipiul nostru s-au impus, în deplasare, cu 3 – 0, în faţa echipei AS Viitorul Ştefăneşti. Deşi prima repriză a fost echilibrată, scorul la pauză fiind 0 – 0, în cea de-a doua parte a meciului, fotbaliştii din municipiul nostru au fost mult mai motivaţi şi au reuşit să înscrie trei goluri. După această victorie, Sporting Curtea de Argeş se menţine pe poziţia a 9- a clasamentului, cu 42 de puncte, cu doar o etapă înainte de finalul campionatului.  De asemenea, şi meciul echipelor de juniori a fost câştiga tot de Sporting Curtea de Argeş, care şi-a spulberat adversarul cu 8 – 1. , în urma acestui rezultat copiii din municipiul nostru se menţin pe ultima treaptă a podiumului cu 73 de puncte.