Sporting Curtea de Argeş a câştigat faza judeţeană a Cupei României

Sporting Curtea de Argeş a câştigat Cupa României – faza judeţeană, după ce a învins cu 4 – 0 pe AS Real Vlădeşti în finala competiţiei. Fotbaliştii din municipiul nostru, pregătiţi de Ştefan Megheş şi Lucian Diaconescu, au început meciul foarte bine şi au reuşit să deschidă scorul chiar în primul minut al jocului, prin reuşita lui Bogdan Sârbu. Deşi la pauză scorul a fost doar 1 – 0, în cea de-a doua parte a meciului fotbaliştii de la Sporting Curtea de Argeş au mai înscris de trei ori, prin Mihai Căpăţână, Sergiu Curceanu şi Alexandru Traşcă. La finalul partidei, conducerea Asociaţiei Judeţene de Fotbal Argeş i-a premiat pe jucătorii de la Sporting Curtea de Argeş. Aceştia au primit trofeul, mai multe mingi de fotbal, dar şi echipament sportiv. După această victorie importantă, Sporting Curtea de Argeş s-a calificat în următoarea fază a competiţiei, unde va întâlni o echipă din cadrul celui de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării.