Rezultat de egalitate pentru Sporting Curtea de Argeş

Sporting Curtea de Argeş a remizat, zilele trecute, în deplasare, scor 3 – 3, cu AS Dinamic Mioveni, într-un meci din cadrul etapei a XX- a, a campionatului de fotbal de liga a patra. Fotbaliştii din municipiul nostru au început foarte bine meciul şi au reuşit să înscrie de două ori pe parcursul primei reprize. Însă, cea de-a doua parte a meciului a aparţinut gazdelor care au jucat mult mai bine, la finalul celor 90 de minute de joc scorul fiind egal. În urma acestui rezultat cei de la Sporting Curtea de Argeş au coborât un loc în clasament, ocupând în prezent poziţia a 11- a, cu 24 de puncte.
Dacă în meciul echipelor de seniori scorul a fost egal, la juniori Sporting Curtea de Argeş şi-a spulberat adversarii cu un categoric 9 – 0. Copiii din municipiul nostru au stabilit învingătoarea partidei încă de la pauză, când conduceau cu 4 – 0. Cu toate acestea şi în cea de-a doua repriză cei de la Sporting Curtea de Argeş au jucat la fel de bine şi au mai punctat de cinci ori. După această victorie Sporting se menţine în continuare pe ultima treaptă a podiumului, la doar şapte puncte de liderul CSŞ „Dinicu Golescu” Câmpulung Muscel.