Rezultat de egalitate pentru CS FC Dinamic Curtea de Argeş

CS FC Dinamic Curtea de Argeş a obţinut doar un rezultat de egalitate, 3 – 3, în meciul disputat, zilele trecute, pe teren propriu, împotriva echipei AS Victoria Buzoieşti. Deşi fotbaliştii din municipiul nostru au început meciul foarte bine şi au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, în cea de-a doua repriză oaspeţii au fost cei care au condus jocul. Astfel, cei de la Victoria Buzoişti au reuşit rapid să înscrie, iar la jumătatea reprizei a doua scorul a devenit egal, 2 – 2. Mai mult decât atât, aproape de finalul meciului oaspeţii au mai marcat o dată şi au preluat conducerea. Însă, meciul s-a aprins în ultimele minute, mai ales după ce arbitrul confruntării a eliminat câte un jucător de la ambele echipe. De la Victoria Buzoieşti a fost primit cartonaşul roşu chiar portarul echipei, iar locul acestuia a fost luat de un jucător de câmp, deoarece antrenorul echipei efectuase toate schimbările permise de regulament. Fotbaliştii de la CS FC Dinamic Curtea de Argeş au profitat de acest lucru, iar în ultimul minut au reuşit să marcheze golul egalizator. În urma acestui rezultat, fotbaliştii din municipiul nostru au rămas pe prima poziţie a clasamentului cu 13 puncte obţinute după primele şase etape disputate.  Meciul echipelor de juniori a fost câştigat de CS FC Dinamic Curtea de Argeş, care s-a impus cu 4 – 1. După această nouă victorie, copiii din municipiul nostru au urcat pe locul doi în clasament, cu 15 puncte, la egalitate cu liderul A.S. Unirea Costeşti.