Pompierii argeşeni sunt vicecampioni naţionali la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş a reuşit în acest an să se clasaze pe locul al doilea la Campionatul de fotbal al Ministerului Administraţiei şi Internelor. Finala campionatului s-a desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute pe stadionul Dinamo din Bucureşti, pompierii argeşeni confruntându-se cu echipa Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Dolj. După înscrierea primului gol, în minutul 31, de către echipa adversă, jucătorii argeşeni au reuşit să egaleze în minutul 44, prin plutonierul Radu Marius. După 90 de minute încheiate la egalitate, au urmat două reprize a câte 15 minute de prelungiri, echipa din Dolj reuşind să înscrie golul decisiv în minutul 112, meciul terminându-se cu scorul de 2-1. La finală au asistat, printre alţii, chestorul de poliţie Elisabeta Lipă, preşedinte al Clubului Sportiv Dinamo şi şeful Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă, colonelul Marcel Lucaciu.