Înfrângere pe propriul teren pentru CS FC Dinamic Curtea de Argeş

CS FC Dinamic Curtea de Argeş a pierdut prima poziţie a clasamentului ligii a patra, după meciurile disputate în cea de-a XXIII- a etapă a campionatului. Fotbaliştii din municipiul nostru au pierdut cu 3 – 1 partida disputată pe propriul teren, împotriva formaţiei CS Mioveni 2. Meciul a fost unul dificil pentru CS FC Dinamic, având în vedere faptul că adversarii din această partidă s-au întărit cu mai mulţi jucători de la prima echipă, care evoluează în cel de-al doilea eşalon fotbalistic al ţării. Oaspeţii au început meciul foarte bine şi au reuşit să deschidă scorul chiar în prima repriză, conducând la pauză cu 1 – 0. În cea de-a doua parte a meciului cei de la CS Mioveni 2 au mai marcat încă două goluri, în timp ce gazdele au înscris golul de onoare aproape de fluierul final al arbitrului. După această înfrângere, CS FC Dinamic Curtea de Argeş a coborât pe locul doi în clasament, cu 52 de puncte, la egalitate cu liderul CS „Dinicu Golescu” Câmpulung Muscel, dar care are un meci mai puţin disputat.
Înfrângere ruşinoasă pentru juniori
De asemenea, partida echipelor de juniori a fost câştigată tot de CS Mioveni 2, care s-a impus cu un categoric 10 – 1. Pentru CS FC Dinamic Curtea de Argeş aceasta a fost probabil cea mai ruşinoasă înfrângere din acest campionat. În ciuda acestui rezultat, copiii din municipiul nostru au reuşit să se menţină pe poziţia a patra în clasament, cu 52 de puncte.