Elevii de la Liceul Tehnologic Forestier au câştigat etapa judeţeană a Cupei Coca Cola

Echipa de fotbal a Liceul Tehnologic Forestier a câştigat etapa judeţeană a Cupei Coca Cola, competiţie ce s-a desfăşurat în sala de sport a Liceului „Dinu Brătianu” din Ştefăneşti. Totodată elevii din municipiul nostru au reuşit să se califice în faza regională a competiţiei care va avea loc la Piteşti.
În primul meci jucat, aceştia au trecut cu 7 – 5 de elevii de la Grupul Şcolar Auto Curtea de Argeş, iar în cea de-a doua partidă au învins cu 6 – 5 echipa Liceului „Dinu Brătianu”. În urma acestor rezultate, echipa din Curtea de Argeş, a întâlnit în finala competiţiei, echipa Liceului Tehnologic „Mihai Viteazul”, care a câştigat turneul de calificare disputat în Sala Sporturilor din Piteşti. Elevii de la Liceul Tehnologic Forestier au câştigat şi acest meci cu 3 – 1, obţinând astfel calificarea la etapa regională a competiţie care va avea loc la Piteşti, în perioada 19 aprilie – 21 aprilie.   Finala ediţiei din acest a Cupei Liceelor la fotbal va avea loc la Bucureşti, în perioada 24 – 26 mai, în concursul masculin urmând să se califice 6 echipe – 4 din ţară şi 2 din Bucureşti, iar în cel feminin 4 echipe – 2 din ţară şi 2 din Bucureşti.   Echipa câştigătoare va primi o recompensă cu adevărat de invidiat: un cantonament de o săptămână în baza de antrenament a echipei naţionale de fotbal a României, sub îndrumarea antrenorilor de la naţionala ţării noastre.