Dominare totală, ratări incredibile…

Dacia Mioveni – Fortuna Covaci 0 – 0. Mare dezamăgire sâmbătă la Mioveni, după un meci pe care Dacia l-a controlat în proporţie de 95%, dar mingea nu a vrut să intre în poartă! Jucătorii pregătiţi de Marian Pană au ratat incredibil şi din 3-4 metri, au ratat prin Claudiu Ionescu chiar şi un penalty în minutul 88!!! Mai rar se poate vedea un meci dominat atât de copios şi cu atâtea ratări… În prima repriză, arbitrul bucureştean Mihai Ene a eliminat doi jucători: Hecsko de la Fortuna pentru două „galbene” în minutele 22 şi 36, şi pe Bogdan Stoica de la Dacia în minutul 38, pentru fault ca ultim apărător.
Marian Pană a folosit următoarea echipă: Ilie – Moşteanu, Olteanu, B. Stoica, Baicu (80 Vladu) – Ayza, Săndulescu, Nistor, Coşereanu – Boroiban (46 Enache), Cl. Ionescu.