CS FC Dinamic Curtea de Argeş a obţinut o nouă victorie

CS FC Dinamic Curtea de Argeş s-a impus, pe propriul teren, cu 7 – 1, în faţa echipei CS Domneşti, într-un meci din cadrul etapei a XXXI- a, a campionatului de fotbal al ligii a patra. Prima repriză a meciului a fost una echilibrată, cu ocazii la ambele porţi, la finalul primelor 45 de minute, scorul fiind 2 – 1, pentru CS FC Dinamic Curtea de Argeş. Însă, în cea de-a doua parte a meciului fotbaliştii din municipiul nostru s-au descătuşat şi au oferit un adevărat spectacol pe teren, reuşind să marcheze numai puţin de 5 goluri. Astfel, în urma acestei victorii, CS FC Dinamic Curtea de Argeş se menţine pe poziţia a patra în clasament, cu 63 de puncte.
De asemenea, meciul echipelor de juniori a fost câştigat tot de CS FC Dinamic Curtea de Argeş, care a spulberat cu 12 – 0 echipa CS Domneşti. După această nouă victorie, copiii din municipiul nostru se menţin pe locul patru în clasament, cu 70 de puncte.