CS FC Dinamic Curtea de Argeş a câştigat derby-ul cu AS Viitorul Ştefăneşti

CS FC Dinamic Curtea de Argeş s-a impus, pe propriul teren, scor 4 – 1, în faţa echipei AS Viitorul Ştefăneşti, într-un meci din cadrul etapei a XXXIII- a a campionatului de fotbal al ligii a patra. În prima jumătate a meciului jocul a fost controlat de oaspeţi, însă în ciuda ocaziilor create aceştia nu au reuşit să înscrie, la pauză scorul fiind egal, 0 – 0. Lucrurile au stat cu totul altfel în cea de-a doua repriză. Fotbaliştii din municipiul nostru au ieşit mult mai motivaţi de la vestiare, iar în urma schimbărilor inspirate, jocul echipei s-a schimbat. Astfel, cei de la CS FC Dinamic Curtea de Argeş au reuşit să deschidă scorul, iar până la finalul meciului au marcat de patru ori, în timp ce adversarii au înscris doar golul de onoare. În urma acestui rezultat, fotbaliştii din municipiul nostru au urcat pe locul trei în clasament, cu 69 de puncte.
Meciul echipelor de juniori ale celor două cluburi s-a terminat la egalitate, 2 – 2. După acest rezultat copiii de la CS Dinamic Curtea de Argeş au reuşit să se menţină pe poziţia a patra a clasamentului, cu 71 de puncte.