CS FC Curtea de Argeş a pierdut meciul disputat în deplasare cu AS Atletic Bradu II

CS FC Curtea de Argeş a pierdut cu scorul de 5 – 2 meciul disputat în deplasare, împotriva echipei CS Atletic Bradu II, în cadrul celei de-a patra etape a campionatului de fotbal al ligii a patra. Lipsa de experienţă a tinerilor jucători din municipiul nostru şi-a spus cuvântul şi de această dată, gazdele reuşind să deschidă scorul chiar în prima repriză. Mai mult decât atât, cei de la CS Atletic Bradu II au mai înscris de două ori, conducând la pauză cu scorul de 3 – 0. Chiar dacă în cea de-a doua parte a meciului cei de la CS Curtea de Argeş au încercat să revină şi au marcat de două ori, gazdele au continuat jocul bun şi au mai înscris încă de două ori, stabilind astfel scorul final, 5 – 2. După această nouă înfrângere, CS FC Curtea de Argeş rămâne în continuare pe ultima poziţie a clasamentului, fără niciun punct, după primele patru etape disputate până acum.
Totodată, meciul echipelor de juniori ale celor două cluburi a fost câştigat tot de AS Atletic Bradu, care s-a impus în faţa copiilor din Curtea de Argeş cu 6 – 1. La fel ca şi seniorii, juniorii de la CS FC Curtea de Argeş ocupă ultima loc în clasament, cu patru înfrângeri în tot atâtea meciuri.