CS FC Curtea de Argeş a pierdut meciul disputat împotriva liderului ligii a patra

CS FC Curtea de Argeş a suferit o nouă înfrângere pe propriul teren. Fotbaliştii din municipiul nostru au pierdut cu 4 – 0 partida disputat împotriva formaţiei AS Unirea Bascov, în cadrul etapei a X-a a campionatului de fotbal al ligii a patra. Partida a fost una dificilă pentru tinerii fotbalişti din municipiul nostru, având în vedere faptul că au întâlnit o echipă puternică, formată din jucători cu experienţă. Mai mult decât atât, formaţia din Bascov ocupa înaintea acestui meci prima poziţie a clasamentului, iar în acest an are ca obiectiv promovarea în cel de-al treilea eşalon fotbalistic al ţării. Încă din prima repriză a meciului disputat pe Stadionul Municipal, oaspeţii au preluat conducerea, reuşind să înscrie de două ori până la finalul celor 45 de minute. Totodată, cei de la AS Bascov nu s-au oprit aici, iar în cea de-a doua parte a confruntării au mai marcat de încă două ori.
După această înfrângere, CS FC Curtea de Argeş rămâne în continuare pe poziţia a 10- a a clasamentului cu nouă puncte.
Meciul echipelor de juniori a fost câştigat tot de AS Unirea Bascov, care s-a impus cu 5 – 0 în faţa celor de la CS FC Curtea de Argeş. În urma acestui rezultat, copiii din municipiul nostru ocupă locul 12 în clasament, cu doar şase puncte obţinute în cele 10 etape disputate până în acest moment.