CS FC Curtea de Argeş a pierdut meciul cu CS Mioveni 2

Noua echipă de fotbal a municipiului, CS FC Curtea de Argeş, care va evolua în campionatul de fotbal al ligii a patra, a debutat cu stângul în noul sezon.
Fotbaliştii din municipiul nostru au pierdut cu 3 – 1 partida disputată pe propriul teren, împotriva formaţiei CS Mioveni 2. Meciul a fost unul dificil pentru CS FC Dinamic, având în vedere faptul că adversarii din această partidă s-au întărit cu mai mulţi jucători de la prima echipă, care evoluează în cel de-al doilea eşalon fotbalistic al ţării. Oaspeţii au început meciul foarte bine şi au reuşit să deschidă scorul chiar în prima repriză, conducând la pauză cu 1 – 0. În cea de-a doua parte a meciului cei de la CS Mioveni 2 au mai marcat încă două goluri, în timp ce gazdele au înscris golul de onoare aproape de fluierul final al arbitrului. După înfrângerea din această primă etapă, CS FC Curtea de Argeş ocupă locul 10 în clasament.