CS FC Curtea de Argeş a fost eliminată din Cupa României – faza judeţeană

CS FC Curtea de Argeş a ratat calificarea în optimile de finală ale Cupei României – faza judeţeană, după ce a pierdut cu 1 – 4 meciul disputat, zilele trecute, împotriva echipei AS Ciofrângeni, formaţie care evoluează în campionatul de fotbal al ligii a V-a. Partida s-a disputat pe terenul de fotbal din Ciofrângeni, fapt ce a reprezentat un avantaj pentru fotbaliştii-gazdă. Aceştia au jucat mult mai bine şi au trecut la conducerea jocului chiar din prima repriză, conducând la pauză cu 3 – 1, după ce au taxat greşelile şi lipsa de experienţă a tinerilor jucători din municipiul nostru. În cea de-a doua partea a meciului cei de la AS Ciofrângeni au mai marcat o singură dată, stabilind scorul final, 4 – 1. Astfel, după această victorie, AS Ciofrângeni s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României – faza judeţeană, în timp ce parcursul formaţiei din municipiul nostru s-a terminat chiar după primul meci disputat în cadrul acestei competiţii