Argeşul pe topogan… Ruşine la Titu, ruşine la Otopeni…

Supărătoare şi mai ales îngrijorătoare, în perspectiva viitorului, înfrângerea Argeşului la Otopeni, mai cu seamă scorul de forfait: 0 – 3!!! Prima repriză a fost echilibrată, la fel şi a doua până în minutul 57. Atunci Caramarin a executat o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga, iar Pârvu a deviat cu capul în poarta lui Boşneag: 1 – 0 pentru gazde. Jucătorii lui Badea ieşit mai mult la joc, Bazzi a şutat în bară din lovoitură liberă de la 18 metri, arbitrul a mai „ciupit” şi el pentru gazde, dar ineficienţa atacului argeşean, precum şi slăbiciunile fundaşilor centrali au făcut ca în final CS Otopeni să se impună cu un scor de neprezentare: 3 – 0. Golurile doi şi trei au fost marcate de Drăghici, jucător intrat în minutul 60 al meciului. Drăghici a marcat primul său gol în urma unui contraatac în care Daniel Bălaşa a fost simplu urmăritor, iar al doilea în minutul 90 când a trimis nestingherit cu capul de la 7-8 metri, în poarta lui Boşneag.

Echipa lui Badea

Spre deosebire de meciul din Cupa României cu Electrosid Titu, antrenorul Ionuţ Badea a folosit cel mai bun 11 pe care îl are la dispoziţie: Boşneag – Ghiţă, Bălaşa, Lăcustă, Poienaru – Voicu (74 Doman), Tameş, Bazzi, Năstăsie – A. Popa (88 Beurean), Dulcea (68 Kamara).